FAQ do wypożyczalni

Lista najczęściej zadawanych pytań, z którymi na co dzień spotyka się nasza wypożyczalnia samochodów w Szczecinie:

?

Jakich dokumentów potrzebuję, aby wypożyczyć auto?

Wynajem samochodu wymaga przedstawienia aktualnego prawa jazdy oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość (dowód osobisty lub paszport).

?

Wynajem auta – jak wygląda procedura?

Po okazaniu dokumentów oraz dokonaniu wyboru samochodu podpisywana jest umowa najmu , z którą należy szczegółowo się zapoznać, gdyż reguluje ona zakres użytkowania samochodu oraz określa ogólną politykę wypożyczalni dotyczącą świadczonych usług.

?

Co powinna zawierać umowa wynajmu samochodu?

Umowa powinna wskazywać informacje o stanie technicznym i wizualnym samochodu, z dołączonym protokołem zdawczo-odbiorczym. Musi jasno określać procedury postępowania w wypadku zdarzeń losowych, tj. kradzież, wypadek, uszkodzenie, awaria auta – ze wskazaniem odpowiedzialności. Powinna również zawierać tabelę opłat podstawowych i dodatkowych, spis wyposażenia i informacje o ubezpieczeniu.

?

Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy wynajmu auta?

Przede wszystkim należy przeprowadzić dokładną inspekcję auta, zwracając uwagę, czy jego stan pokrywa się z opisem w umowie. W przypadku rozbieżności należy niezwłocznie poinformować obsługę. Najrozsądniej jest sporządzić dokumentację fotograficzną stanu auta, np. telefonem komórkowym.

?

Czy mogę wypożyczyć auto bez limitu kilometrów?

Limit kilometrów jest częstą regułą przy wynajmie auta. Jednak jeśli chcemy wypożyczyć auto bez limitów, powinniśmy zapytać o taką opcję, gdyż najczęściej wypożyczalnie są elastyczne w tym względzie. Za auto bez limitu możemy wtedy zapłacić po prostu większą cenę. Nasza wypożyczalnia aut oferuje pojazdy bez ograniczeń kilometrów.

?

Czym jest kaucja i czy muszę ją płacić?

Wypożyczalnia samochodów zabezpiecza się w ten sposób na wypadek ewentualnego uszkodzenia auta oraz przekroczenia warunków umowy z winy Klienta. Standardowo kwota kaucji jest w całości zwracana po zakończeniu okresu wynajmu, jeśli nie doszło do uchybień ze strony wynajmującego.

?

Czy mogę wypożyczyć auto bez kaucji?

Niektóre wypożyczalnie samochodów oferują taką możliwość, ale jest ona najczęściej obwarowana  restrykcyjnymi zapisami w umowie, które mogą obciążyć Klienta dodatkowymi kosztami, dlatego w takim wypadku należy zawsze uważnie przeczytać umowę.

?

Jaka jest polityka paliwowa wypożyczalni samochodów?

Nasza wypożyczalnia dostarcza samochody z pełnym zbiornikiem paliwa, za które wynajmujący nie płaci z góry, za to zwracając samochód musi zadbać o uzupełnienie baku do pełna. Najlepiej jest poprosić pracownika wypożyczalni o dotankowanie auta w naszej obecności, abyśmy mogli być pewni co do ilości paliwa w zbiorniku.

?

Co się stanie, jeśli przed zwrotem zapomnę zatankować auto?

W takim wypadku Klient zostanie obciążony kosztami tankowania, płacąc za brakujące paliwo oraz za usługę uzupełnienia zbiornika.

?

Czy mogę wypożyczyć auto, nie posiadając karty kredytowej?

Karta kredytowa jest wymagana przy wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub internetowej. Jeśli Klient osobiście wynajmuje auto w siedzibie wypożyczalni, wtedy może uiścić należność gotówką lub kartą debetową. Nasza wypożyczalnia samochodów preferuje wszystkie formy płatności.

?

Co należy zrobić w razie awarii samochodu lub wypadku?

Należy natychmiast skontaktować się z wypożyczalnią i zastosować się do wskazówek pracownika. Nie należy podejmować naprawy na własną rękę, gdyż jej koszt nie zostanie pokryty z ubezpieczenia auta. Nasza wypożyczalnia w takich sytuacjach zapewnia bezpłatnie auto zastępcze.

?

Czy ponoszę odpowiedzialność finansową za auto w razie awarii lub wypadku niezawinionych przeze mnie?

Nasza wypożyczalnia samochodów pokrywa w takiej sytuacji koszty naprawy. Natomiast regulacje co do odpowiedzialności finansowej w razie szkody są różne w różnych firmach, więc najlepiej zawsze przeczytać umowę

?

Czy inna osoba może być kierowcą wynajętego samochodu?

Tak, ale należy podać przy załatwianiu formalności dane dodatkowego kierowcy oraz przedstawić jego dokument tożsamości oraz prawo jazdy, gdyż w innym wypadku nie zadziała ubezpieczenie pojazdu.

TOP ZAREZERWUJ